سینما

فیلم آرآرآر

RRR 1 scaled

آرآرآر (به انگلیسی: RRR) یک فیلم اکشن درام حماسی هندی به زبان تلوگو محصول ۲۰۲۲ به کارگردانی اس. اس. راجامولی است که فیلم را با ویجایندرا پراساد نوشته‌ است و توسط دی‌وی‌وی انترتینمنت تولید شده‌ است .

در این فیلم ان.تی راما رائو جونیور، رام چاران، اجی دیوگن ، آلیا بات ، شریا سارن ، ساموتیراکانی ، ری استیونسون ، آلیسون دودی و اولیویا موریس ایفای نقش می‌کنند . این یک داستان تخیلی در مورد دو انقلابی واقعی از کشور هند با نام‌های آلوری سیتاراما راجو ( چاران ) و کومارام بیم ( راما رائو ) است و مبارزه آنها با راج بریتانیا را به تصویر می‌کشد .

RRR 1 scaledداستان در سال ۱۹۲۰ اتفاق می‌افتد ، این طرح به بررسی دوره غیر مستند زندگی آنها می‌پردازد ، زمانی که هر دو انقلابی تصمیم گرفتند پیش از شروع مبارزه برای کشورشان ، به فراموشی سپرده شوند .

راجامولی با مطالعه داستان‌های زندگی راما راجو و بیم ، هم‌ رویدادهای این داستان‌ها را به هم ربط داده و تصور کرد که اگر آنها با هم آشنا می‌شدند و با هم دوست می‌بودند چه اتفاقی می‌افتاد . این فیلم به‌ طور رسمی در مارس ۲۰۱۸ معرفی شد . تصویربرداری اصلی در نوامبر ۲۰۱۸ در حیدرآباد آغاز شد که به دلیل تاخیرهای ناشی از دنیاگیری کووید-۱۹ تا اوت ۲۰۲۱ ادامه یافت .

این فیلم به‌طور گسترده در سرتاسر هند فیلمبرداری شد و چند سکانس در اوکراین و بلغارستان داشت . موسیقی متن و پس‌زمینه فیلم توسط ام. ام کیروانی با فیلمبرداری ک.ک. سنتیل کومار و تدوین ای. سریکار پراساد ساخته شده‌است . سابو سیریل طراح تولید فیلم است در حالی که وی. سرینیواس موهان بر جلوه‌های بصری نظارت داشت .

آرآرآر با بودجه ۵۵۰ کرور ( ۷۲ میلیون دلار ) پرهزینه‌ترین فیلم هندی در زمان اکرانش است . این فیلم ابتدا برای اکران در سینماها در ۳۰ ژوئیه ۲۰۲۰ برنامه‌ریزی شده بود که به دلیل تأخیر در تولید و دنیاگیری کووید-۱۹ ، بارها به تعویق افتاد .

RRR 2 scaledآرآرآر در ۲۵ مارس ۲۰۲۲ در سینما اکران شد و با ستایش منتقدان برای اجراها ، به ویژه راما رائو و چاران ، و فیلمنامه راجامولی ، روبرو شد و با فروشی بالغ بر ۲۴۰ کرور ( ۳۱ میلیون دلار ) در سراسر جهان در نخستین روز اکران ، رکورد بالاترین فروش افتتاحیه برای یک فیلم هندی را شکست .

این فیلم همچنین با پیشی‌گرفتن از فیلم قبلی باهوبالی ۲ : فرجام به پرفروش‌ترین فیلم در بازار داخلی آندرا پرادش و تلانگانا تبدیل شد . این فیلم تاکنون ۱۵۰ –۱۶۰ میلیون دلار در سراسر جهان فروش داشته‌ است و چندین رکورد گیشه برای یک فیلم هندی را شکست ، از جمله دومین فیلم پرفروش در هند و سومین فیلم هندی پرفروش ، که کی.جی.اف: بخش ۲ در طول اکران خود از آن پیشی گرفت .

داستان

در سال ۱۹۲۰ ، در زمان راج بریتانیا ، اسکات بَکستون یک مدیر مستبد و همسر سادیستش کاترین از جنگلی در عادل‌آباد بازدید می‌کنند و در آنجا دختربچه‌ای با استعداد در آواز خواندن به نام « مالی » را از قبیله گوند می‌ربایند . کومارام بیم ، محافظ قبیله ، خشمگین از این عمل ، به قصد نجات دختر ، تحت پوشش مرد مسلمانی به نام اختر ، به دهلی می‌رود .

در جایی دیگر ، نظامات حیدرآباد، طرفدار راج ، به دفتر اسکات در مورد خطری قریب‌ الوقوع هشدار می‌دهد . کاترین که دلسرد نشده ، از آ. راما راجو ، یک افسر جاه‌طلب در پلیس سلطنتی هند برای فرونشاندن این تهدید کمک می‌گیرد .

راجو و عمویش ونکاتسوارولو با شروع مأموریت جدید خود ، به امید یافتن سرنخ‌هایی در چندین جنبش استقلال‌طلبی شرکت می‌کنند . نظرات او توجه لَچو ، دستیار ساده‌لوح بیم را به او جلب می‌کند . راجو با حیله‌گری تلاش می‌کند تا وی را وارد نقشه بیم کند ، اما لَچو زمانی که هویت واقعی او را کشف می‌کند ، فرار می‌کند .

اندکی بعد ، بیم و راجو هر دو با یکدیگر روبرو می‌شوند . غافل از هویت و مقاصد متضاد خود ، این دو با هم متحد می‌شوند تا پسری را از یک سانحه ریلی نجات دهند که باعث ایجاد دوستی بین آن دو می‌شود .

با گذشت زمان ، این دو به یکدیگر نزدیک‌تر می‌شوند . راجو متعاقباً به بیم در خواستگاری با جنی ، خواهرزاده اسکات ، کمک می‌کند ، زیرا از قصد او برای نفوذ به محل اقامت اسکات بی‌خبر است . در حین شرکت در یک مهمانی برای جنی ، بیم متوجه می‌شود که مالی در اسارت نگهداری می‌شود . او متعاقباً قول می‌دهد که او را آزاد کند . در همین حال ، راجو از هویت و محل نگهداری لَچو مطلع می‌شود .

او متعاقباً وی را دستگیر می‌کند . لَچو در حالی که راجو بازجویی می‌کند ، یک مار براق نواری را برای حمله به او تشویق می‌کند ؛ پس از آن او را از سرنوشت قریب‌ الوقوعش هشدار می‌دهد و اینکه پادزهر را فقط گوندها دارند . راجو مات و مبهوت به بیم نزدیک می‌شود و بلافاصله مورد تداوی قرار می‌گیرد . با توجه به خصوصیات مذهبی مشابه بین لَچو و بیم ، راجو قصد واقعی خود را استنباط می‌کند .

بیم که هنوز از هویت پنهان راجو بی‌خبر است ، هویت قبیله‌ای و مأموریت خود را فاش می‌کند . در مراسمی که به افتخار اسکات برگزار شده‌ است ، مردان بیم با کامیونی مملو از حیوانات وحشی به محل اقامت او می‌روند که باعث ایجاد آشفتگی در میان مهمانان می‌شود . حیوانات نگهبانان اسکات را به هم می‌ریزند و به بیم اجازه می‌دهند برای مدت کوتاهی بجنگد . با این حال ، راجو از راه می‌رسد و متعاقباً قصد اسکات برای کشتن مالی را به او فاش می‌کند . او از روی تعهد تسلیم می‌شود .

RRR 3 scaledپس از این حادثه ، راجو به دلیل خنثی‌کردن بیم ترفیع می‌یابد ، با این حال ، او خود را غرق گناه در اعمالش می‌بیند ، و پیشینه ملی‌گرایانه‌اش را به یاد می‌آورد و خود دیگرش را به عنوان یک خبرچین در پلیس به یاد می‌آورد . راجو در حین شلاق‌زنی عمومی بیم تلاش می‌کند تا او را متقاعد کند که از اعمال خود دست بکشد . اولی به جای آن شلاق‌زدن را انتخاب می‌کند .

بیم با مقاومت در برابر جراحاتش ، با سرکشی آواز می‌خواند ، که جمعیتی را به شورش تحریک می‌کند . در پی این شورش راجو به بی‌پروایی اقدامات خود پی می‌برد . او که مصمم به نجات دوستش است ، اسکات را متقاعد می‌کند تا بیم را مخفیانه اعدام کند و در عین حال کمینی برای نجات او آماده می‌کند . با این حال ، اسکات طرح خود را استنباط می‌کند .

راجو در حالی که موفق به نجات مالی از دست مردان اسکات می‌شود ، به شدت مجروح می‌شود . بیم که به‌طور همزمان توانسته بود خود را آزاد کند ، به اشتباه اقدامات راجو را به عنوان تلاش برای کشتن مالی تفسیر می‌کند و پیش از فرار با او به او ضربه می‌زند .

ماه‌ها بعد ، بیم ، که با مالی به هاتراس فرار کرده بود ، توسط مقامات استعماری تحت تعقیب قرار دارد ؛ او به سختی از افشاگری خودداری می‌کند زمانی که سیتا ، نامزد راجو ، سربازان را با ادعای وجود یک آبله بومی به عنوان بهانه دفع می‌کند . او که از هویت بیم آگاه نیست ، اهداف واقعی و ضد استعماری راجو و اعدام قریب‌الوقوع او را فاش می‌کند .

بیم پس از فهمیدن حماقت خود ، سرافکنده شده ، قول می‌دهد که او را نجات دهد . او با کمک جنیِ دلسوز به پادگانی که راجو در آن بازداشت شده‌ است نفوذ می‌کند و او را آزاد می‌کند . با شکست دادن آن‌ها ، این زوج به جنگلی در نزدیکی عقب‌ نشینی می‌کنند ، جایی که سربازان بیشتری را با استفاده از کمان بلندی که از زیارتگاه راما گرفته شده بود ، از بین می‌برند .

RRR 4 scaledپس از درگیری با اسکات ، این زوج یک موتور سیکلت شعله‌ور را به داخل مهمات پادگان پرتاب می‌کنند که در نتیجه مشتعل می‌شود . انفجار بعدی بسیاری از اعضای شرکت اسکات از جمله کاترین را می‌کشد .

راجو پس از دستگیری یک اسکات مجروح ، او را با یک تفنگ انگلیسی اعدام می‌کند و اهداف مربوطه خود را برآورده می‌کند . آنها متعاقباً انباری از تسلیحات اسکات را می‌دزدند و بعداً با سیتا و جنی متحد می‌شوند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.